Restaurace a penzion na Vysočině – Svratka

REZERVOVÁNO

Přehrát video

Co takhle bydlení, které byste spojili s podnikáním?

Mrkněte na tento dům k prodeji, který momentálně slouží jako prosperující restaurace a penzion ve vyhledávané lokalitě obklopené bujnou přírodou, která je jako stvořená pro pěší turistiku, cyklistiku, golf a běžecké lyžování. Najdete tu také sjezdovku – skiareál Svratka.

Objekt se nachází v centru města Svratky a jsou v něm čtyři apartmány se zázemím a restaurací (hostinec).

Svratka je malebná lokalita v srdci Vysočiny, kam jezdí skupiny lidí za odpočinkem a rekreací. Tento kouzelný kout České republiky je ideální pro pronájem apartmánu a poskytuje skvělý základ pro objevování krás regionu.

LokalitaSvratka (Vysočina)
Výměra domu374,6 m² (1. podlaží 286,2 m² a 2. podlaží 88,4 m² )
Garáž17,1 m²
Suterén34,3 m²
Půdní prostor 176 m²
Výměra pozemku1 355 m²

Dům aktuálně slouží jako penzion a stravovací zařízení – Restaurace U Šillerů.

Restaurace s dlouholetou tradicí, kde se dříve scházeli umělci, malíři a jiné známé osobnosti, které na Vysočině pobývali a tvořili. Svratecký hostinec U Šillerů s vyhlášenou kuchyní býval oblíbeným místem celé plejády umělců, kteří si zamilovali tenhle kout Vysočiny. Však tu visí jejich zasklený seznam. Ze seznamu hostů by šla sestavit velká encyklopedie českých umělců – od krajinářů přes spisovatele až třeba po herce.

První podlaží – restaurace/hostinec

V přízemí objektu je zavedená restaurace (hostinec) včetně veškerého vybavení a zařízené kuchyně. Interiér restaurace je laděn do staročeského stylu, s dřevěnými prvky a tradičními dekoracemi, což vytváří pocit, jako byste se vrátili do minulosti. Připomíná tak časy, kdy jej vyzdobil místní obchodník a výtvarník Alois Chocholáč, který se věnoval samorostům a plastikám. Hostinec vyzdobil svými dřevěnými plastikami, kterým říkal oživlé dřevo. Hosté se dodnes mohou prohlížet v zrcadle orámovaném jak jinak než Chocholáčovým dřevem.

Na restauraci navazuje místnost, kterou můžete přetvořit na salónek pro pořádání soukromých akcí, oslav nebo jako taneční parket. Přízemí má zrekonstruované toalety pro dámy i pány, které patří hostům restaurace. V letních měsících je k restauraci zahrádka, která potěší hosty, ale i kolemjdoucí, kteří se schladí u vychlazeného piva nebo limonády.

V zadní části objektu se nalézá byt s vlastním vchodem a lze ho využít pro vlastní bydlení, pro personál restaurace nebo předělat na další ubytovací jednotku a využívat jej jako další apartmán k pronájmu.

Druhé podlaží – apartmány

Penzion

V druhém poschodí domu se nacházejí čtyři samostatné apartmány, které disponují vlastními koupelnami a tři z nich i kuchyňskou linkou. Nabízejí útulnou atmosféru, která je jako stvořená pro rodinné dovolené, ale také víkendové výlety s partnerkou/partnerem nebo přáteli.

Vytápění celého objektu je plynovým kotlem. Pro ohřev vody je zde nový plynový bojler, který ohřívá vodu průtokově, když je potřeba, a je tak energeticky efektivní, protože neukládá vodu v zásobníku a neohřívá ji stále.

Technické zázemí je v suterénu domu.

Půdní prostor

Velká půda nabízí mnoho možností pro přeměnu na útulné bydlení. A to jak pro vlastní, tak případně rozšířit služby ubytování a zřídit další pokoje k pronájmu. Její prostornost, přiznané trámy dávají možnost kreativního využití celého prostoru.

S promyšleným přístupem a dobře provedenou rekonstrukcí se z půdy může stát útulný a funkční byt plný charakteru.

Kompletní půdorysy domu

Zahrada

Při našem plánovaném focení nám počasí bohužel nepřálo. Místo slunečného dne jsme se museli vypořádat s šedivou oblohou a nepřetržitým mrholením. Typické aprílové počasí, ač tu máme teprve začátek března.

Zahrada je dostatečně velká a skvěle využitelná pro různé aktivity. Je zde dostatek místa pro pořádání grilování nebo setkání s přáteli, rodinou nebo hosty penzionu, kde si každý může vychutnat chvíle plné pohody a dobrého jídla. Pro nejmenší členy je připraveno dětské hřiště, pískoviště a užít si spoustu zábavy. Zahradu můžete ještě obohatit o bazén, který poskytne osvěžení v horkých letních dnech. Je ideálním místem pro relaxaci, zábavu a nejrůznější aktivity pro všechny.

Okolí Svratky

V okolí Svratky je opravdu nepřeberné množství typů na výlety nebo sportovního vyžití a to například: Malířská stezka, zámeček Karlštejn u Svratky, Sklářská osada Křižánky, cyklostezka Svratka, Svratecké golfové hřiště (jedno z nejstarších v České republice) a mnoho dalšího.

V zimě třeba Skiareál Svratka. Pokud se raději kocháte krajinou na běžkách doporučujeme trasu z Čachnova do Poličky nebo Křižánek a zpět.

Výpis z katastru nemovitostí – prodávaná nemovitost

Zaujala vás tato nabídka a rádi byste se na ni podívali osobně? Kontaktujte mě a rád se s vámi potkám při osobní prohlídce této nemovitosti.